امروز پنج شنبه  ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۱۱/۱۵- ۱۸:۰۵

ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران در رم با رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس نمایندگان ایتالیا

سفیر جمهوری اسلامی ایران در رم عصر سه شنبه 14 بهمن 1399، با رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس نمایندگان ایتالیا ملاقات و درباره روابط دو کشور، برجام‌ و مسائل منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در رم عصر سه شنبه 14 بهمن 1399،  با رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس نمایندگان ایتالیا ملاقات و درباره روابط دو کشور، برجام‌ و مسائل منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کرد.

حمید بیات با اشاره به اینکه روابط ایران و ایتالیا به قدمت تمدن‌های دو کشور است، اظهار داشت: امسال ایران و ایتالیا یکصد و شصتمین سالگرد روابط دیپلماتیک خود را گرامی می دارند. این مناسبت، همزمان با تحولات اخیر بین المللی فرصتی مغتنم برای گسترش روابط دو کشور از جمله در حوزه پارلمانی است.

پییرو فاسینو رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس نمایندگان ایتالیا نیز با اشاره به روابط خوب دو کشور در زمینه‌های مختلف از جمله در حوزه فرهنگی و همکاری‌های باستان شناسی، ایران را کشوری با سابقه تمدنی و یک قدرت منطقه ای دانست.

وی همچنین با تاکید مجدد حمایت ایتالیا از توافقنامه برجام، اقدام ترامپ در خروج از توافق هسته ای با ایران را بسیار اشتباه توصیف کرد و اظهار امیدواری نمود در دوره ریاست جمهوری بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا این توافقنامه در مسیر اجرای کامل قرار گیرد.

آقای فاسینو با استقبال از همکاری و رایزنی بین مجالس دو کشور، حمایت خود را از گسترش روابط در زمینه‌های  های مختلف مورد تاکید قرار داد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما