امروز پنج شنبه  ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۱۲/۰۴- ۱۸:۰۶ - مشاهده: ۵۹

دستور العمل ورود به کشور و لزوم ارائه گواهی تست منفی کرونا

قابل توجه هموطنان گرامی‌که عازم ایران می‌باشند:

بسمه تعالی 

به اطلاع هموطنان گرامی می رساند:

به دلیل شیوع بیماری کووید -19 و تغییراتی که در شیوع و جهش ویروس مذکور درحال وقوع می‌باشد، تصمیمات بهداشتی به منظور کنترل و مدیریت بیماری از سوی ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اتخاذ و جهت اجرا به دستگاههای ذیربط ابلاغ می‌گردد. 

در همین راستا و بر اساس ابلاغیه شماره 4571 / 300 مورخ 26 / 11 / 1399 معاونت بهداشتی وزارت بهداشت؛ مقرر گردیده است شیوه مسافرگیری و اجازه ورود به مقصد جمهوری اسلامی ایران به شرح ذیل مورد اجرا قرار گیرد:

- از ورود کلیه اتباع غیر ایرانی ( خارجیان) که فاقد گواهی آزمایشگاهی معتبر پی سی آر منفی از نظر کووید  19 در بازه زمانی تا 96 ساعت باشند، ممانعت به عمل می آید.

- اتباع ایرانی که قصد ورود به کشور دارند، ملزم به داشتن گواهی آزمایشگاهی فوق الذکر می‌باشند. لیکن در جهت تسهیل ارائه خدمات به ایرانیان ، چنانچه جواب منفی تست پی سی آر را همراه نداشته باشند و یا گواهی مذکور منقضی شده باشد ، می‌توانند وارد کشور گردند اما وزارت بهداشت از اینگونه افراد در بدو ورود غربالگری بیماری‌های واگیر و نمونه گیری از نظر کرونا انجام خواهد داد. این دسته از افراد متعهد به اجرای قرنطنیه به مدت حداقل دو هفته خواهند بود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما