امروز پنج شنبه  ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۱۱/۲۳- ۱۳:۰۸

پیام سرکار خانم الیزابتا بلونی دبیرکل وزارت امور خارجه ایتالیا به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی

سرکار خانم الیزابتا بلونی دبیر کل وزارت امور خارجه ایتالیا در پیامی ویدئویی چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به دولت و ملت ایران تبریک گفت و افزود: از دیر باز پیوند ایران و ایتالیا در قالب یک دوستی صمیمانه وجود دارد که در طول زمان در وجوه مختلف، خود را به خوبی نشان داده است. د وستی بین دو کشور حتی در دشوارترین برهه‌های زمانی ادامه داشته و تعمیق پیدا کرده است.

بسمه تعالی

پیام سرکار خانم الیزابتا بلونی دبیرکل وزارت امور خارجه ایتالیا به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی

خانم الیزابتا بلونی دبیر کل وزارت امور خارجه ایتالیا در پیامی ویدئویی چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به دولت و ملت ایران تبریک گفت و افزود: از دیر باز پیوند ایران و ایتالیا در قالب یک دوستی صمیمانه وجود دارد که در طول زمان در وجوه مختلف، خود را به خوبی نشان داده است. د وستی بین دو کشور حتی در دشوارترین برهه‌های زمانی ادامه داشته و تعمیق پیدا کرده است.

دبیر کل وزارت امور خارجه ایتالیا تصریح کرد امسال ما یکصد و شصتمین سالگرد روابط دیپلماتیک بین دو کشور را جشن می‌گیریم. برقراری روابط ایتالیا و ایران به زمان تاسیس کشور متحد ایتالیا باز می‌گردد. رابطه بین دو کشور ما همیشه بر مبنای احترام متقابل استوار بوده که در قالب احترام به فرهنگ‌های یگدیگر، احترام به علائق مشترک و همچنین استمرار گفتگو‌ها برای همکاری‌های مثمر ثمر برای دو ملت متبلور شده است.

ایشان یاداور شدند: ایتالیا حتی در شرایط پیچیده بین المللی، همواره گفتگوی مستمر با تهران را در سطح دولت و پارلمان حفظ کرده است. ما هم برای رفاه جوامع خودمان تلاش کرده ایم و هم برای معرفی هر چه بیشتر و ارج نهادن به ریشه‌های فرهنگی تاریخی به صورت متقابل کمر همت بسته ایم.

خانم بلونی در بخش دیگری از پیام خود گفت: در یک سال گذشته با همه گیری کرونا مواجه بوده ایم و دو کشور ایران وایتالیا شدیدا با این بحران در جدال بوداند و در عین حال با قدرت زیاد به مبارزه خود با این بیماری همه گیر ادامه می‌دهند. اکنون چالش‌هایی نه چندان ساده در مسیر بازیافت رشد اقتصادی و همبستگی اجتماعی در مقابل ما قرا دارد. این‌ها چالش‌هایی هستند که تنها با همکاری مشترک می‌توان بر آن‌ها غلبه کرد.

دبیرکل افزودند: ایتالیا بر این باور است که باید از هر فرصتی برای استحکام همکاری و گفتگو با ایران استفاده کرد. ما امیدوارم گفتگو‌ها درباره برجام از سرگرفته شود چرا که این مسئله ابزاری غیر قابل چشم پوشی برای تامین امنیت منطقه و مقابله با تکثیر هسته‌ای در منطقه است.
دبیر کل وزارت امور خارجه ایتالیا در خاتمه پیام خود گفت: در پایان این اظهارتم که نشانه‌ای از دوستی با ایران است بار دیگر به دولت و ملت ایران صمیمانه‌ترین تبریکات خود را عرض می‌کنم.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما