امروز پنج شنبه  ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۱۱/۲۱- ۱۶:۵۰

پیام سفیر به مناسبت چهل و دومین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی ایران

سفارت جمهوری اسلامی ایران در رم در آستانه چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی ضمن تبریک و تهنیت فرارسیدن دهه فجر به هموطنان عزیز در ایتالیا و بزرگداشت این ایام و نام و راه شهدا و امام شهدا، بار دیگر بر اهتمام و توجه خود به ایرانیان مقیم و تلاش در ارائه خدمات و حل مشکلات همه این عزیزان تاکید می نماید. امیدواریم بتوانیم در آینده نیز هم چنان به هموطنان بویژه دانشجویان عزیز این مسیر خدمت‌رسانی را با قوت ادامه دهیم

بسمه تعالی

پیام سفیر به مناسبت چهل و دومین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی ایران

          چهل  و دو سال قبل به دنبال یکی از مردمی‌ترین قیام های معاصر جهان،  انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 (11 فوریه 1979)  با جان فشانی مردم ایران و تحت رهبری بزرگ مرد تاریخ کشور، حضرت امام خمینی (ره) به پیروزی رسید.

پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر تجلی شکوهمند حماسه و سرفرازی ملتی است که در عصر اسارت انسان صفحه ای زرین را در تاریخ حیات آدمی‌گشود و فریاد معنویت و خداخواهی آزادی و استقلال را به گوش و جان جهانیان طنین انداز کرد.

ایران صاحب یکی از کهن  ترین تمدنهای بشری درطول تاریخ با نظام  حکمرانی مترقی بوده است.

 نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی‌بر اساس اراده و خواست اکثریت مردم ایران بود که رژیم استبدادی شاهنشاهی را به یک نظام مردم‌سالار مبتنی بر خواست و اراده مردم تغییر داد.

در طول تاریخ بعد از انقلاب تاکنون نظام جمهوری اسلامی ایران علیرغم دشواری‌ها و موانع و دشمنی‌ها با پشت سر گذاشتن هشت سال جنگ تحمیلی و تحریم‌های ظالمانه و غیرعادلانه از سوی آمریکا و غرب توانسته است همچنان با قوت و اقتدار به حیات خویش ادامه دهد.

این ایام عزیز و فرخنده فرصتی است مغتنم تا بدانیم مرهون شهدای گرانقدر و عزیزی هستیم که درخت انقلاب به برکت ایثار و از خودگذشتگی آنان تنومند گردیده است.

برغم سختی‌ها و مرارت های بیشمار در طول سال‌های پس از انقلاب کشورمان به دستاوردهای بزرگی در زمینه‌های مختلف علمی و فناوری، صنعتی، بهداشتی ، خودکفایی محصولات کشاورزی و انرژی صلح آمیز  هسته ای دست یافته است که همه اینها مرهون تلاش عظیم نیروهای متخصص و جوان کشور بوده است. عزیزانی که همواره اقتدار و سربلندی کشور ایران عزیز را سرلوحه خویش قرار داده‌اند.

دولت و ملت ایران مفتخر است که در 42 سال اخیر، ثابت کرد آنجا که پای مذاکره مبتنی بر احترام متقابل و توافق شرافتمندانه در میان  باشد، همواره به پیمان‌ها احترام گذاشته و به همه الزامات آن کاملا متعهد است و آنجا که با فشار ظالمانه حداکثری  مواجه شود با مقاومت حداکثری و  قهرمانانه شکستی بی سابقه را بر بانیان  تروریسم اقتصادی وارد می‌کند و آنجاکه مورد تعدی و تجاوز  قرار گیرد، با شجاعت وقاطعیتی بی  نظیر ، هیمنه دشمن را درهم می‌کوبد و  به متجوزان درسی فراموش ناشدنی می دهد.

جمهوری اسلامی ایران نقش بی بدیلی در تامین ثبات و امنیت منطقه و جهان با جانفشانی قهرمانانه در صف مقدم  مبارزه با پدیده‌های شوم  تروریسم، افراط گرایی و  قاچاق موادمخدر و پرداخت بهای سنگین معنوی و مادی ایفا کرده است. در همین راستا، یاد و  خاطره قهرمان  ملی و  فراملی  مبارزه با تروریسم و افراط گرایی ، شهید قاسم  سلیمانی  و همه شهدایی که جان خود را در این راه فدای  تامین صلح و امنیت در منطقه و جهان کردند،گرامی می داریم.

روابط دو کشور ایران و ایتالیا که از پشتوانه عظیم تاریخی برخوردار می‌باشد. در سالهای پس از انقلاب نیز به لطف سابقه طولانی و درک مشترک تاریخی و فرهنگی همواره روابطی دوستانه و در مسیر توسعه بوده است تا جایی که در مقاطعی از جمله بعد از امضای توافقنامه برجام حجم مبادلات بازرگانی به سطحی رسید که ایتالیا به نخستین شریک تجاری ایران در اروپا تبدیل گردید.

انتظار می رود در پرتو تحولات جدید بار دیگر شاهد روند جهشی در توسعه روابط دو کشور باشیم تا بار دیگر مردم دو کشور از منافع این روابط در ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی و صنعتی بهره‌مند گردند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در رم در آستانه چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی ضمن تبریک و تهنیت فرارسیدن دهه فجر به هموطنان عزیز در ایتالیا  و بزرگداشت این ایام و نام و راه شهدا و امام شهدا،  بار دیگر بر اهتمام و توجه خود به ایرانیان مقیم و تلاش در ارائه خدمات و حل مشکلات همه این عزیزان تاکید می نماید. امیدواریم  بتوانیم در  آینده نیز هم چنان به هموطنان بویژه دانشجویان عزیز این مسیر خدمت‌رسانی را با قوت ادامه دهیم

حمید بیات

سفیر جمهوری اسلامی ایران ایران - ایتالیا

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما